Batı Karadeniz Turu

Kalkış Tarihi

Günlük

Süre

5 Gün 5 Gece

Görüntülenme

1437

Maksimum Kişi

47

TUR HİZMETLERİMİZ

Sigorta
İçecek Servisi
Öğle Yemeği
Tüm Müze Biletleri
Tur Rehberi
Seyahat Sigortası

TURA GENEL BAKIŞ

1. Gün

SİNOP

SİNOP - TARİHİ CEZAEVİ - SİNOP LİMANI - BOYABAT EZMESİ - HAMSİLOS - ILGAZ - KIRKIPINAR YAYLASI Turumuza Sinop’ta yapacağımız kahvaltı sonrası, Karadeniz’in sahilleri ve şelaleleriyle ünlenmiş bu güzel şehri gezmeye başlıyoruz. Antik çağların önemli düşünürlerinden olan ve bugün ‘’Knizm’’ felsefesinin kurucusu kabul edilen ve Büyük İskender ile karşılaştığında ‘’Dile benden ne dilersen?’’ sorusuna. ‘’Gölge etme başka ihsan istemem’’ diyerek cevap veren Sinoplu Diyojen hakkında bilgi alıyoruz. Sinop denince akla ilk gelen yer olan Tarihi Cezaevi’ni ziyaret ediyoruz. Sinop cezaevi Sabahattin Ali, Mustafa Suphi gibi bir çok edebiyatçı ve siyasetçiye ev sahipliği yapmış bir yerdir. Eski bir kaleden cezaevine dönüştürülmüş bu yapının odalarında gezerken hem cezaevi ile ilgili bilgiler alacağız hem de orada yaşanmış hikayeleri rehberimizden dinleme fırsatı bulacağız. Sinop cezaevi gezimiz sonrasında otobüsümüzle Sinop limana iniyoruz. Sinop limanda vereceğimiz serbest zamanımızda Türkiye’de sadece Sinop şehrinde bir aile tarafından üretilen Boyabat Ezmesini tadabilir, Sinoplu kotarıcılardan sevdiklerinize hediye olarak gemi maketleri alabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından otobüsümüze binerek Sinop’un görselliğiyle ünlü kıyı oluşumu olan Hamsilos Fiyorduna gidiyoruz. Hamsilos fiyordunun büyüleyici manzarasını seyredip fotoğrafladıktan sonra öğle yemeklerimizi yedikten sonra Ilgaz dağını gezebileceğimiz, zepline yapabileceğimiz serbest zaman sonrasında Ilgaz’dan hareketle Ilgaz Dağından adını alan Ilgaz ilçesine gidiyoruz. Oradan sonra 1800 mt yükseklikte bulunan ve adını gölü besleyen kırk pınardan alan Kırkpınar Yaylası’na çıkıyoruz. Eşsiz manzarası ve doğallığıyla yaşayanların evlerine elektrik su bile bağlatmamayı tercih ettiği Kırkpınar yaylası gezimiz oluyor.
2. Gün

KASTAMONU

KASTAMONU - NASRULLAH KADI CAMİİ - HÜKÜMET KONAĞI - ŞERİFE BACI ANITI - MÜNİRE EL SANATLARI MEDRESESİ - ŞEYH ŞABAN-I VELİ TÜRBESİ - DADAY Kadı Nasrullah Camii ve köprüsü, Hükümet Konağı meydanı, Şerife Bacı anıtı gezilerimiz sonrasında Münire El Sanatları Medresesinde vereceğimiz serbest zamanda Kastamonu’nun meşhur Çekme Helvasını da alma imkanı buluyoruz. Kastamonu şehir merkezi gezimizin ardından otobüsümüze binerek Kastamonu kalesinin altında bulunan ve Hacı Bektaş-ı Veli- Hacı Bayram-ı Veli gibi isimlerle birlikte Anadolu kültürünün sac ayaklarından biri olarak anılan ve Şaban-i tarikatının kurucusu olan Şeyh Şaban-ı Veli türbesine gidiyoruz. Öğle yemeği için, bütün ürünlerini hiçbir katkı maddesi kullanmadan kendilerinin yaptığı İzbeli çiftliğine ulaşarak Kastamonu’nun meşhur etli ekmeği ile otlu, peynirli, patatesli, yoğurtlu gözlemelerinin, turşularının, köy ayranlarının tadına bakma fırsatı buluyoruz. Gerçek bir çiftlik hayatını gördükten sonra Kastamonu şehir merkezine geçiyoruz.
3. Gün

KASTAMONU

PINARBAŞI - KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI - HORMA KANYONU - ILICA ŞELALESİ - VALLA KANYONU Daday-Eflani yolunu kullanarak Kastamonu’nun Kanyonlar cenneti olarak bilinen Pınarbaşı ilçesine ulaşıyoruz. İlk durağımız yürüme parkuru oldukça rahat olan ve akarsular tarafından oldukça farklı kaya şekilleriyle karşılaşacağımız, yemyeşil ormanın içerisinde gizlenmiş olan Horma Kanyonu oluyor. Horma Kanyonu itibari ile Küre Dağları Milli parkı sınırları içerisine girmiş bulunuyoruz. Avrupa da sadece altı noktada bulunan ve yabanıl hayatın aktif bir şekilde korunarak devam etmesinin sağlandığı ‘Pan Parks’ları arasında olan bu coğrafyada kendinizi harika hissedecek ve doğaya duyduğunuz özleme son verebileceksiniz. Horma Kanyonu içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında tekrardan aracımıza binerek Ilıca Şelalesine ulaşıyoruz. Ilıca şelalesi gezimizin ardından Ilıca Şelalesi girişindeki işletmelerde öğle yemeği yiyebileceğimiz bir serbest zaman sonrası Küre Dağları içerisindeki yolculuğumuz devam ediyor ve Türkiye’nin en büyük Kanyonu olarak bilinen Valla Kanyonuna gidiyoruz. Dağların ve köylerin içerisinde yapacağımız muhteşem bir yolculuk sonrası Muratbaşı Köyü’ne ulaşarak Valla kanyonu seyir terasına doğru yürüyüşe başlıyoruz. Hafif bir trekking hissi yaratacak bu yürüyüşümüz önce köy içerisinden ardından ormanlık alanlardan geçerek seyir terasında sonlanacak. Seyir terasının bulunduğu noktadan Valla kanyonunu fotoğraflayıp dağların görkemine kendimizi bırakabileceğiz. Valla kanyonu gezimiz sonrasında konaklamak üzere Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.
4. Gün

SAFRANBOLU - AMASRA

SAFRANBOLU - KÖPRÜLÜ MEHMET PAŞA CAMİİ - İZZET MEHMET PAŞA CAMİİ - AKÇASU KANYONU - DEMİRCİLER ÇARŞISI - AMASRA - AMASRA KALESİ - KEMERE KÖPRÜSÜ - SORMAGİR KAPISI - ÇEKİCİLER ÇARŞISI Sabah oteldeki kahvaltı sonrasında Safranbolu’yu geziyoruz. Unesco tarafından 1994 yılında koruma altına alınmış ve 18.-19.yy Osmanlı dönemi mimari etkilerin en iyi şekilde koruyan bir şehir. Yürüyüşümüz sırasında, Cinci Hamamı, Köprülü Camii, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu , Demirciler Çarşısı , Arasta gezip göreceğiz. Gezimizin ardından Safranbolu’nun dünyaca meşhur lokumlarının tanıtılacağı ve tadına bakarak satın alabileceğimiz serbest zaman dilimi olacak. Alışverişlerimiz sonrasında otobüsümüze binerek öğle yemeklerimizi yemek üzere Batı Karadeniz bölgesinin en meşhur kıyı yerleşimi olan Amasra’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz içerisinde Ağaçların oluşturduğu tünellerden geçerek doğanın en keyifli haline şahitlik edeceğiz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman ‘’ Lala lala çeşm-i cihan bu mu ola? ‘’ dediği noktadan Amasra’yı fotoğraflayarak meşhur balıkçılarından birisinde uğruyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Amasra kalesi, Kemere Köprüsü, Sormagir Kapısı, Zindan Kapısı, Tavşan Adasını( Panoramik ) görüp fotoğraflayacağımız yürüyüşümüz Çekiciler Çarşısında vereceğimiz serbest zamanla sonlanacak. Serbest zamanda Manda tereyağı, ahşap oyma işçilikleri, tel kırma işçiliklerine dair ürünleri bulabileceksiniz. Dileyen misafirlerimiz ise sahilde Amasra manzarasında çaylarını kahvelerini yudumlayabilecekler.
5. Gün

BOLU

BOLU - ABANT - YEDİGÖLLER - KARTALKAYA - SEBEN GÖLÜ - GÖLCÜK GÖLÜ  Sabah oteldeki kahvaltımız sonrasında Göller şehri olarak da bilinen Bolu’ da ilk olarak Abant gölüne gidiyoruz. Abant gölünde serbest zaman ve göl kenarında yürüyüş ve çeşitli aktiviteler (bisiklet kiralama, Ata Binme, Göl kenarındaki kafelerde çay kahve içebilme imkânı…) Sonrasında Batı Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip Yedigöller bölgesine geçiyoruz. Yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl göreceğimiz göller arasında. Devamında (mangal keyfi yapıp Ekstra) serbest yürüyüş sonrasında geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Sonrasında rotamızı Yol boyunca; Demirciler Köyü Yaylası - Akçakavak Yaylası - Demirciler Köyü Yaylası - Aladağ Buzul Gölü - Kızık Yaylası - Solaklar Yaylası - Alpağut Yaylası gibi birçok yaylanın bulunduğu güzergahımızdaki yolculuğumuz Abant’ın dört katı büyüklüğünde olan Seben Gölü’ne ulaşıyor. Bir yanında Kartalkaya diğer yanında Köroğlu dağları bulunan Seben Gölü kıyısında fotoğraf molası verdikten sonra Seben ilçe merkezine geçerek kısa bir mola veriyoruz. Molamız sonrasında Kızık Yaylasına dönerek, ‘’ Cennet Göl ‘’ olarak da bilinen Gölcük Gölü’ne gidiyoruz. Çam ormanları arasında bulunan 1206 metre yükseklikte yer alan, kuş sesleri ve mis kokulu orman içerisinde bulunan Cennet gölü etrafında dileyen misafirlerimiz yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz Golf arabaları ile göl etrafında tam bir tur gerçekleştirebilirler. Gölcük Gölünde vereceğimiz serbest zaman sonrası turumuzu sonlandırıyor dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Batı Karadeniz Turu 0 0 47 Anytime 5 Gün 5 Gece

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Tur Organizatörlerimiz İle Görüşün

Bir sonraki büyük fikrin hakkında sohbet etmek için buradayız.

  • Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 - 16:00.
  • Yurtdışından talepler için Whatsapp üzerinden bilgilendirme yapmaktayız.
  • Whatsapp Hattı : +90 541 769 98 05
Aksi takdirde, istediğiniz zaman bize e-posta gönderin. Ortalama olarak iş saatleri içinde 6 saat ve iş saatleri dışında bir sonraki gün için teklifler veriyoruz. Özel olarak düzenlenen geziler ve seyahatleri - gidiş saatleri, konaklamalar, ekstra geceler, ekstra aktiviteler, ekstra deneyimler - istediğiniz gibi organize etmenize yardımcı olmaktayız. Gruplara Özel olarak organizasyon ve turlar planlanıp yapılmakta olup İndirimli Tarifelerimizden yararalanabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz...

GETUR

Tur Danışma

Phone

+90 262 641 53 53

Email

getur@getur.com

İlginizi Çekebilir