Doğu Karadeniz Turu

Kalkış Tarihi

Günlük

Süre

5 Gün 4 Gece

Görüntülenme

1393

Maksimum Kişi

47

TUR HİZMETLERİMİZ

Sigorta
İçecek Servisi
Öğle Yemeği
Tüm Müze Biletleri
Tur Rehberi
Seyahat Sigortası

TURA GENEL BAKIŞ

1.Gün

SAMSUN

Tarihimizde çok önemli yeri olan Samsun ile turumuza başlıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK`ün Milli Mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 da silah arkadaşlarıyla birlikte İstanbul`dan Samsun`a geldikleri Bandırma Vapuru’nun içerisi müze olarak dizayn edilen birebir kopyasının da bulunduğu Milli Mücadele Parkın`a ulaşıyor ve Bandırma Vapuru’nu ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası otobüsümüze binip şehir merkezine ulaşıyor ve Samsun Belediye Parkı`nda Samsun`un simgesi haline gelmiş, Avusturyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılmış olan, Atatürk Onur Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Parktan uzak olmayan, 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş olan Mustafa Kemal ATATÜRK`ün Samsun`a geldiğinde kaldığı otel Mantıka Palace`ı bugünkü adıyla Gazi Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında aracımıza binip M.Ö.1200’lü yıllarda Terme İlçesi yakınlarında yaşadıkları varsayılan ve Homerosun İlyada adlı eserinde söz edilen ilk çağların efsanevi kadın savaşçılarını temsil eden Amazon Savaş Kadını heykelini ve aslan heykellerini görmek üzere Amazon Parkı’nı ziyaret ediyoruz.
2.Gün

ORDU - TRABZON

ORDU BOZTEPE-TİREBOLU-AKÇAABAT-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜRMENE Samsun Çarşamba, Terme, Ünye ve Fatsa üzerinden devam ederek, ülkemizin tüneli olan Nefise Akçelik tünelinden geçerek Ordu’ya geçiyoruz. Ordu’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz teleferik ile Boztepe’ye çıkarak Ordu’nun muhteşem manzarası izleyebilirler. Ordu’nun meşhur yağlısını tatmayı ununtmayın. Sonrasında Giresun’a geçip Giresun adası ve Giresun kalesini panoramik olarak görerek Tirebolu’ya devam ediyoruz, rehberimizden tarihimizin enteresan karakterlerinden biri olan Topal Osman Ağa ile ilgili bilgileri alıyoruz. Sonrasında Tirebolu 42 Çay fabrikasını ziyaretimizde çayın işlenme aşamaları ile bilgiler alıyor ve hem çay hem de fındık alışverişi yapma şansı buluyoruz. Hemen ardından Görele, Eynesil, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı üzerinden Akçaabat’a geçiyor ve meşhur Akçaabat köftesi ile öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra). Öğle yemeğinin ardından Komnenos Krallığı döneminde inşa edilen ve Osmanlı döneminde Camiye dönüştürülen  Ayasofya Cami`ni geziyoruz. Trabzon Ayasofya’sının muhteşem tarihini rehberimizden dinledikten sonra ziyaretimizin sonunda Trabzon`un unlu GÜMÜŞ KAZAZİYE, HASIR ve TELKARİ sanatıyla ilgili bilgiler almak ve bu köklü el sanatını tanımak üzere gümüş atölyesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Sürmene`ye gidiyor meşhur SÜRMENE BIÇAKLARINI tanımanız ve alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Rize bezi atölyesini ziyaret edip serbest zaman verilerek noktalanıyoruz.
3.Gün

TRABZON

OF-ÇAYKARA-SOLAKLI VADİSİ-LUSTRA GARESTER YAYLALARI-UZUNGÖL Gezimizin devamında Of - Çaykara - Taşkıran güzergâhında Solaklı Deresi ve Vadisi boyunca ilerleyip, heyelan sonucu kayan kayaların Haldizen deresinin akışını engellemesiyle oluşmuş bir set gölü olan Uzungöl`e ulaşıyoruz. Burada misafirlerimiz aşağıdaki turlara katılama fırsatı bulabilirler. Lustra Yaylası`ndaki fotoğraf molasının ardından Garester Yaylası’na ulaşıyoruz araçlarımızdan indikten sonra kısa bir yürüyüş yaparak mola yerimize ulaşıyoruz burada muhteşem bir manzara eşliğinde dileyenler ücretlerini ödeyerek çay, ayran veya süt içebilir ve Trabzon`un meşhur sütlaçından yiyebilirler. Sonrasında en uzak dağ köylerinden biri olan Demirkapı Yaylası`nda şehrin gürültüsünden uzak doğanın kucağında bulutların öte yanında yayla evlerinin gezip görüyor çok eski bir yayla evini ziyaret ediyoruz. Dileyenler ücretini ödeyerek yayla suyunda demlenmiş çay içebilir, kuzine sobada fırınlanmış patates yiyebilirler. Keyifli yayla turumuzun ardından Uzungöl`de vereceğimiz serbest zamanın ardından, öğlen yemeğimizi yiyeceğimiz yere göre, otobüsümüze binip öğlen yemeğine(ekstra) gidiyoruz. Yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek TEREYAĞ ve PEYNİR in bir çok çeşidinin alışverişi yapabileceğimiz mağazaya gidiyoruz. Ayrıca KÖME ve PESTİL alışverişi için yine bir mağaza da mola veriyoruz.
4.Gün

RİZE

ZİLKALE-ÇAMLIŞEHİN-FIRTINA VADİSİ-PALOVİT ŞELALESİ-AYDER YAYLASI 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali`nde ülkemize Altın Ayı; ödülünü getirmeyi başaran Bal; filminin çekimlerinin gerçekleştiği Çamlıhemşin`den bineceğimiz minibüsler ile Fırtına Deresi boyunca ilginç ve muhteşem manzaralar eşliğinde Konaklar Mahallesi, Yolkıyı Köyü, Ortan Köyü`nü görüyor ve Sevdaluk dizi çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü`nde vereceğimiz fotoğraf molası ardından Zilkale ye ulaşıyoruz. Zilkale, Fırtına Vadisi`ndeki bir geçide hakim, dere yatağından 100m., denizden 750m. yükseklikte, yüksekçe bir kayalık üzerinde konumlandırılmış 3 bölümden oluşan, 8 burcu ve 4 katlı olduğu anlaşılan heybetli baş kulesi bulunan kesin yapım tarihi bilinmeyen sıradışı bir kaledir. Sonrasında Palovit Şelalesini fotoğraflıyoruz. Öğlen Yemeği: Fırtına Vadisi`nde menü olarak alınacaktır(Ekstra). Öğle yemeğini takiben  otobüsümüzle Ayder Yaylası`na hareket ediyoruz. 1350m. yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası`nda Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon, Aşağı Ambarlık ve Yukarı Ambarlık gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz fırtına vadisinde rafting aktivitesine katılabilirler. Rafting Ekstra. Konusunda uzman eğitmenlerin bilinmesi gerekenleri anlatması sonrasında Fırtına Deresi’nin coşkun sularında yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda rafting heyecanını yaşayabilirsiniz.
5.Gün

ARTVİN - BATUM

HOPA-KARAGÖL-BORÇKA-SARP-BATUM-PİAZZA MEYDANI Hopa İlçesi’nden ve Cankurtaran Geçidi’nden geçerek Borçka İlçesine ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1450m. yükseklikte bulunan 19.yy başlarında, bu günkü Klaskur (Aralık) Köyü`nün yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda Klaskur (Aralık) Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl’e etrafındaki ormanlarda yürüyüş ve fotoğraf molası veriyoruz. Karagöl gezimizden sonra güzergahımız Sarp Sınır Kapısı oluyor. Çoruh Nehri’nin Karadeniz`e döküldüğü bölgeye konumlandırılmış Batum`a giriş yapıyoruz. Daha sonra Çoruh Nehri’nin denizle buluşmadan önce altından geçtiği Köprüden geçip, Batum`un ilginç binalarının bazılarının bulunduğu cadde de aracımızla ilerliyor ve Meryem Ana Katedrali’ni dışarıdan fotoğraflıyoruz. Orta Cami’ni görüp, yanı başında, panoramik olarak göreceğimiz, Aziz Nicolaos Ortodoks Kilisesi bulunan Batum`un en güzel yerlerinden biri olan Piazza Meydanı`na gidiyoruz. Piazza Meydanın`daki fotoğraf molasından sonra Tiyatro Meydanı`na doğru yola koyuluyoruz. Bu meydanda Tiyatro Binasını dışarıdan fotoğraflayıp altın renkli muhteşem Poseidon Heykeli önünde mitolojik hikayesini dinleyip grup fotoğrafı molası sonrasında Avrupa Meydanı`na astronomik saati ve göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görmek ve İason ile Medea’nın mitolojik hikayesini dinlemek için yürüyoruz. Burada verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Ülkemize geçiş yapıyoruz.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Doğu Karadeniz Turu 0 0 47 Anytime 5 Gün 4 Gece

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Tur Organizatörlerimiz İle Görüşün

Bir sonraki büyük fikrin hakkında sohbet etmek için buradayız.

  • Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 - 16:00.
  • Yurtdışından talepler için Whatsapp üzerinden bilgilendirme yapmaktayız.
  • Whatsapp Hattı : +90 541 769 98 05
Aksi takdirde, istediğiniz zaman bize e-posta gönderin. Ortalama olarak iş saatleri içinde 6 saat ve iş saatleri dışında bir sonraki gün için teklifler veriyoruz. Özel olarak düzenlenen geziler ve seyahatleri - gidiş saatleri, konaklamalar, ekstra geceler, ekstra aktiviteler, ekstra deneyimler - istediğiniz gibi organize etmenize yardımcı olmaktayız. Gruplara Özel olarak organizasyon ve turlar planlanıp yapılmakta olup İndirimli Tarifelerimizden yararalanabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz...

GETUR

Tur Danışma

Phone

+90 262 641 53 53

Email

getur@getur.com

İlginizi Çekebilir