Unkapanı - Süleymaniye - Kapalı Çarşı

Kalkış Tarihi

Günlük

Süre

Günübirlik

Görüntülenme

1618

Maksimum Kişi

47

TUR HİZMETLERİMİZ

Sigorta
İçecek Servisi
Öğlen Yemeği
Tüm Müze Biletleri
Tur Rehberi
Seyahat Sigortası

TURA GENEL BAKIŞ

Günübirlik

UNKAPANI - ŞEHZADE CAMİİ - SÜLEYMANİYE CAMİİ VE ÇEVRESİ - KAPALI ÇARŞI - VEFA BOZACISI - İMÇ

Unkapanı’nda, Reşat Nuri Sahnesi’nin önünden turumuza başlıyoruz. Valens (Bozdoğan) Kemeri önünden Burmalı Mescit’e uğrayıp Şehzade Külliyesi’ne geçiyoruz. Büyük usta Mimar Sinan’ın “çıraklık eserim” dediği bu estetik şaheseri külliyeden sonra Osmanlı Döneminde, Mimar Sinan’ın 'inanmayan ölçsün, burası İstanbul’un tam ortasıdır' dediği İstanbul’un orta yerinden geçerek Lale Devri’nin büyük sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa’nın yaptırdığı küçük külliyenin yanındaki sokaktan ilerleyerek ilk Türkçe eğitim yapan, aralarında Kemal Sunal, Müjdat Gezen, Uğur Dündar gibi ünlüleri de mezun veren Vefa Lisesini dışardan göreceğiz. Burada da İstanbul, Mimar Sinan, Sultan Külliyeleri ve Osmanlı eğitim sisteminden söz edeceğiz. Daha sonra 12. yüzyılda kilise olarak yapılan ve halen cami olarak kullanılan Kalenderhane Camii’ne ulaşacağız. Öğle yemeğimizi Süleymaniye’nin ünlü kuru fasulyecilerinde, Süleymaniye Camii’ni seyrederek yedikten sonra, Mimar Sinan’ın “kalfalık eseri” olan ve ‘Muhteşem Süleyman’ için yapılan bu muhteşem yapıyı görmek üzere içeri gireceğiz. Süleymaniye’nin etkisinden kurtulmak için kısa bir çay molasına ihtiyacımız olacak. Çayımızı muhteşem Haliç manzaralı bir kafede içeceğiz. Sonrasında Tarihi Kapalı Çarşıya geçeceğiz. Burada serbest zaman dilimi içinde alış veriş yapabiliceğimiz imkanımız olacak. Daha sonra gene Bizans sonrası camiye çevrilen Molla Gürani Camii, klasik Osmanlı mimarisinin en güzel cephe örneklerinden biri olan Atıf Efendi Kütüphanesi (dışarıdan) ve Şeyh Vefa Külliyesi’nden aşağı doğru ilerleyerek Unkapanı’na varacağız. Son durağımız İMÇ ve barındırdığı sanat eserleri olacak. İMÇ’de Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Eren Eyüboğlu’nun İstanbul’a armağan ettiği eserleri görerek turumuzu tamamlıyacağız.

ANADOLU YAKASI HAREKET SAATLERİ

06.00 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit – İstanbul yönünden)
06.30 Gebze Center Karşısından
06.45 Çayırova Mc Donald’s Karşısından
07.00 Kartal Köprüsü
07.15 Göztepe Medeniyet Üniversitesi Otoparkı
08.00 Büyükdere Caddesi Gayrettepe Metro Durağı Önü
08.30 Unkapanı Reşat Nuri Sahnesi Önü (Buluşma Yeri)

AVRUPA YAKASI HAREKET SAATLERİ

06.30 Beylikdüzü Marmara Park Önü
06.45 Avcılar İstanbul Üniversitesi Karşısı
07.15 Yenibosna Metro İstasyonu veya Atatürk Havalimanı
07.30 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı
08.00 Esenler Otogar (Şehirdışından Gelecek Misafirlerimiz İçin)
08.30 Unkapanı Reşat Nuri Sahnesi Önü (Buluşma Yeri)

*** Diğer duraklar ile ilgili yolcu alımlarında organizatör ile iletişime geçiniz!

TUR PROGRAMI

Sabah Kahvaltısı : Araçta Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği : Meşhur Süleymaniye Kurufasülyecisi (Ekstra)
Akşam Yemeği : Akşam Yemeği Yoktur
Konaklama : Otel Konaklaması Yoktur
Rota : İstanbul

*** Talebe göre sabah öğlen ve akşam yemeği organize edilir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Gidiş – Dönüş
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Getur Güvencesi
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Getur Otobüs İçi İkramları
 • 1 Sabah Kahvaltısı
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ek Hizmet Bedelleri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Öğlen Yemekleri
 • Akşam Yemekleri
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Müze ve Örenyeri Girişleri
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

EK HİZMETLER BEDELİ KAPSAMI: Tur Programına Dâhil Olan Tüm Milli Park ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Otopark Ücretleri, Tekne Turları, Minibüs Ücretleri ve Turlara Göre Değişen Diğer Ücretler Bu Kapsamdadır. Hangi Kuruma Bağlı Olduğu Fark Etmeksizin (Kültür ve Turizm Bakanlığı’na Bağlı Müzeler, Belediyelere ve Yerel Yönetimlere Bağlı Müzeler ve Özel Müzeler) Tüm Müze Giriş Ücretleri Misafirlerimize Aittir. Müze Girişlerini Ofiste Ödemek İsteyen Misafirler, Rezervasyon Esnasında “MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ” Seçeneğini Kullanarak, Müze Giriş Ücretlerini Rezervasyon Aşamasında Taksitle ya da Peşin Olarak Ödeyebilirler. Bu Durumda Satın Alınan Turun Müzelerinin Toplam Tutarına Göre Getur; Müzekart Vererek ya da Girişte Bilet Alarak Misafirlerinin Müzelere Girişini Sağlayacaktır. 0-17 Yaş Çocuk, 65 Yaş ve Üstü Yetişkin, Müzekart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi, Engelli Kartı Sahibi Misafirlerimiz, Turizm Bakanlığı’na Bağlı Müzelere Ücretsiz Girmektedir. Bu Statüdeki Misafirlerimiz, “MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ” Seçeneğini Tercih Etmemeleri Durumunda, Turizm Bakanlığı’na Bağlı Olmayan Müzelerdeki Giriş Ücretlerini Kendileri Ödeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler (Yabancı Uyruklu Misafirler) “MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ” Seçeneğini Seçmeyip, Turdaki Müze Girişlerini Kendileri Ödeyecektir.

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. Depozito ödeyen müşterilerimiz istedikleri zaman istedikleri turlardan kesinti olmadan faydalanabilirler. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI : Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

ÖNEMLİ : Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

BİLGİ : Programda belirtilen noktalar gezilecek olup, rehberin insiyatifiyle güzergahta değişiklik yapılabilir.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Unkapanı - Süleymaniye - Kapalı Çarşı 0 0 47 Anytime Günübirlik

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

Pay a 20% deposit per total price.

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Tur Organizatörlerimiz İle Görüşün

Bir sonraki büyük fikrin hakkında sohbet etmek için buradayız.

 • Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 - 16:00.
 • Yurtdışından talepler için Whatsapp üzerinden bilgilendirme yapmaktayız.
 • Whatsapp Hattı : +90 541 769 98 05
Aksi takdirde, istediğiniz zaman bize e-posta gönderin. Ortalama olarak iş saatleri içinde 6 saat ve iş saatleri dışında bir sonraki gün için teklifler veriyoruz. Özel olarak düzenlenen geziler ve seyahatleri - gidiş saatleri, konaklamalar, ekstra geceler, ekstra aktiviteler, ekstra deneyimler - istediğiniz gibi organize etmenize yardımcı olmaktayız. Gruplara Özel olarak organizasyon ve turlar planlanıp yapılmakta olup İndirimli Tarifelerimizden yararalanabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz...

GETUR

Tur Danışma

Phone

+90 262 641 53 53

Email

getur@getur.com