Eminönü - Sirkeci - Fener - Balat

Kalkış Tarihi

Günlük

Süre

Günübirlik

Görüntülenme

1970

Maksimum Kişi

47

TUR HİZMETLERİMİZ

Sigorta
İçecek Servisi
Öğlen Yemeği
Tüm Müze Biletleri
Tur Rehberi
Seyahat Sigortası

TURA GENEL BAKIŞ

Günübirlik

SİRKECİ GARI - YENİ CAMİ - TÜRKİYE İŞ BANKASI MÜZESİ - MISIR ÇARŞISI - GALATA KÖPRÜSÜ - EMİNÖNÜ BALIKÇILARI

Gezimize Tarihi Sirkeci Garı ile başlıyoruz, İstanbul'un Avrupa yakasında Eminönü’nde yer almakta ve tarihi Şark Ekspresi (Orient Express) için Sultan II.Abdülhamt döneminde Alman bir mimar tarafından 1887-1889 yılları arasında yaptırılmıştır. Sirkeci Garı'ndan sahil boyunca tüm semtlere, Trakya'ya ve Yunanistan ile birlikte daha pek çok Avrupa ülkesine tren seferleri yapılmaktadır. Buradan Tarihi Yeni Cami’ne geçip mimarisinin etkisi altına giriyoruz. Bizi büyük bir avluda karşılayan camii iç mekanında turkuaz ve maviler renkler ile hayranlığımız ile Türkiye İş Bankası müzesine geçiyoruz. İş Bankası’nın kuruluşundan bu zamana kadar tarihi tanıklık eden eşyaları görüp Yeni Camii külliyesinin önemli bir yapısı olan ve her çeşit baharat ve şifalı bitkilerin satıldığı Mısır Çarşısına geçip alış-veriş ile serbest zaman veriyoruz. Tarihi yarım adanın en güzel manzaralarını Eminönü Meydanında fotoğraflayıp Tarihi Eminönü Balıkçılarında Öğlen Yemeği molası veriyoruz. Galata Köprüsü panoramik olarak görüp Balat’a geçiyoruz.

FENER - BALAT

Osmanlı dönemi İstanbul’da gayrimüslim tebaanın çoklukla yaşadığı semtler olan Fener ve Balat, geçmiş dönemin çok kültürlü ve çok renkli yapısını halen andıran eserlerle doludur. Gezimize St. George Fener Rum Patrikhanesi Aya Yorgi Kilisesini ziyarette bulunarak devam ediyoruz ve 5.yy dan kalma objeler ile çok değerli eşyaları görüp Aya İstefanos Kilisesi’ne doğru yol alıyoruz. Haliç'te Mürsel Paşa Caddesi üzerinde olan aynı zamanda Bulgar Kilisesi olarak da anılmaktadır. Yapısında kullanılan demir kalıplar 1871 yılında gemilerle Viyana'dan getirilmiştir. Tarihi üzerinde yaşatan eserlerden biri ziyaret edip Ahrida Sinagogu geçiyoruz Barok tarzı yapısı ile İstanbul'un en eski sinagogu olup adını Makedonya Ohri kasabasından almıştır. Bizans döneminde kurulan sinagog halen faal olarak ibadete açıktır. İç mekanda bulunan ve üzeri muhteşem goblenlerle kaplı olan Kutsal Sandık’tır. Fener’in tarihi sokaklarından geçerek Fethiye Camii’ne ulaşıyoruz Bizans kilisesi olarak yapılmış ve Osmanlı İmparatorluğu döneminde 16.yy. sonlarında III.Murat tarafından, Gürcistan ve Azerbaycan fetihlerinin anısına camiye dönüştürülmüş ve Fethiye Camii adı verilmiş ve muhteşem mozaiklerle kaplı camii ziyaretimizden sonra bir sonraki durağımız olan Meryen Ana Kanlı Kilise, Osmanlı İmparatorluğu döneminde camiye dönüştürülmemiş olan tek bizans kilisesidir. Turumuzun son durağı olan Yavuz Selim Cami huzur veren yapısı ile turumuzu sonlandırıyoruz.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Eminönü - Sirkeci - Fener - Balat 0 0 47 Anytime Günübirlik

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

Pay a 20% deposit per total price.

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Tur Organizatörlerimiz İle Görüşün

Bir sonraki büyük fikrin hakkında sohbet etmek için buradayız.

  • Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 - 16:00.
  • Yurtdışından talepler için Whatsapp üzerinden bilgilendirme yapmaktayız.
  • Whatsapp Hattı : +90 541 769 98 05
Aksi takdirde, istediğiniz zaman bize e-posta gönderin. Ortalama olarak iş saatleri içinde 6 saat ve iş saatleri dışında bir sonraki gün için teklifler veriyoruz. Özel olarak düzenlenen geziler ve seyahatleri - gidiş saatleri, konaklamalar, ekstra geceler, ekstra aktiviteler, ekstra deneyimler - istediğiniz gibi organize etmenize yardımcı olmaktayız. Gruplara Özel olarak organizasyon ve turlar planlanıp yapılmakta olup İndirimli Tarifelerimizden yararalanabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz...

GETUR

Tur Danışma

Phone

+90 262 641 53 53

Email

getur@getur.com