Eyüp - Sultan - Pier - Loti

Kalkış Tarihi

Günlük

Süre

Günübirlik

Görüntülenme

2370

Maksimum Kişi

47

TUR HİZMETLERİMİZ

Sigorta
İçecek Servisi
Öğlen Yemeği
Tüm Müze Biletleri
Tur Rehberi
Seyahat Sigortası

TURA GENEL BAKIŞ

Günübirlik

PİER LOTİ

Buluşmamız saat 10:30 da Eyüp’te Şehir Hatları İskelesinin önündedir. Buluşma noktamızdan yürüyüşe başlayarak teleferikle Pierre Loti’ye çıkıyoruz. Teleferikten inip serbest zaman veriyoruz (İsteyenler çay simit keyfi yapabilir ve fotoğraf çekebilirler). Sonrasında Karyağdı Tekkesi, Cellat Mezarları'nı görüp Mezarlık'tan yürüyerek aşağıya doğru iniyoruz. Yolda Kaşgari Tekkesi ve Sokullu Mehmet Paşa, Lala Mustafa Paşa, Siyavuş Paşa, Ferhat Paşa, Adile Sultan, Gazi Ethem Paşa, Mareşal Fevzi Çakmak gibi önemli şahsiyetlerin mezarları. Yürüyüşümüze devam edip rehberimizden Cülus Yolu hikayelerini dinleyeceğiz. Osmanlı ve Müslümanlık tarihi için çok önemli olan bu semtte çevredeki çok sayıda önemli tarihi şahsiyetin türbe ve kabirlerini görebilmek mümkün oluyor.

EYÜP CAMİ VE EYÜP SULTAN TÜRBESİ

Eyüp Camii ve Eyüp Sultan Türbesi’ni ziyaret edip gördükten sonra Eyüp’te öğlen yemeği molasını vereceğiz.Yemek molamızın ardından diğer tekke ve medreselerini göreceğiz ve ardından. Zal Mahmut Paşa Camii, Feshane ve Defterdar Cami gibi bölgede önemli bölgeleri görecek, Feshane bölgesini gezerek rotamızı Ayvansaray'a çevireceğiz. Ayvansaray’a yürüyüp buradan şehir hatları vapuruyla denizden güzel bir Haliç turu yapıyoruz. Yarım saat sürecek vapur yolculuğumuzda Haliç hakkında rehberimiz tarafından bilgiler verilecek ve Karaköy İskelesi’nde bir başka Getur etkinliğinde görüşmek üzere sizlerle vedalaşacağız.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Eyüp - Sultan - Pier - Loti 0 0 47 Anytime Günübirlik

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

Pay a 20% deposit per total price.

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Tur Organizatörlerimiz İle Görüşün

Bir sonraki büyük fikrin hakkında sohbet etmek için buradayız.

  • Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 - 16:00.
  • Yurtdışından talepler için Whatsapp üzerinden bilgilendirme yapmaktayız.
  • Whatsapp Hattı : +90 541 769 98 05
Aksi takdirde, istediğiniz zaman bize e-posta gönderin. Ortalama olarak iş saatleri içinde 6 saat ve iş saatleri dışında bir sonraki gün için teklifler veriyoruz. Özel olarak düzenlenen geziler ve seyahatleri - gidiş saatleri, konaklamalar, ekstra geceler, ekstra aktiviteler, ekstra deneyimler - istediğiniz gibi organize etmenize yardımcı olmaktayız. Gruplara Özel olarak organizasyon ve turlar planlanıp yapılmakta olup İndirimli Tarifelerimizden yararalanabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz...

GETUR

Tur Danışma

Phone

+90 262 641 53 53

Email

getur@getur.com