Galata - Karaköy - Tophane

Kalkış Tarihi

Günlük

Süre

Günübirlik

Görüntülenme

2339

Maksimum Kişi

47

TUR HİZMETLERİMİZ

Sigorta
İçecek Servisi
Öğlen Yemeği
Tüm Müze Biletleri
Tur Rehberi
Seyahat Sigortası

TURA GENEL BAKIŞ

Günübirlik

GALATA KULESİ

Buluşmamız saat 10:00 da Karaköy’de Şehir Hatları İskelesinin önündedir. Gezimize hâlâ tarihi özelliğini ve güncelliğini koruyan bu liman semti olan Karaköy’de buluşup dünyanın en eski 2.Metrosu olan trenle İstiklal Caddesine çıkıyoruz. İlk durağımız Galata Mevlevihanesi, Mevlana’nın torunu tarafından yaptırılmış olması ve defalarca yanmış olmasına rağmen dimdik ayakta. Her ayın ilk ve son Cuma günü ve Cumartesileri de semah gösterileri düzenleniyor. Sonrasında bir başka güzel bir mekan olan Masumiyet müzesini ziyaret ediyoruz. Orhan Pamuk’un daha romanını yazmaya başlamadan gerçekleştirmeyi planladığı bir proje aslında Masumiyet Müzesi... Müze, romanın başlıca kahramanlarından olan Füsun ve Kemal’in buruk aşk hikâyeleri üzerine temellendiriliyor. Klasik müze anlayışının yıkıldığı mekân, hem yaşamın içinden hem de bir o kadar bizden tatlar barındırıyor. Bu güzel hikayenin ardından İstanbul’un en büyük klisesi olan Sent Antuan Klisesi ziyaret edip Galatasaray Lisesi (Dışardan) görüp kısa bir serbest zaman veriyoruz. Gezimizin diğer bir ayağı için Galata Kulesine doğru yürümeye başlıyoruz. Dar sokaklar, kaldırımlar, ilginç ve estetik yapıların önünden geçerek Galata Kulesine ulaşıyoruz. Galata Kulesine çıkıp mükemmel bir manzarada serbest zaman veriyoruz.

KARAKÖY

Galata Kulesinden sonra, yüzyıllık liman, bankerlerin ve bankaların semti, Haliç’in ağzında bir semt olan Karaköy’ü gezmeye başlıyoruz. Galata’dan inerken Karaköyün en eski ailelerinden olan Kamondo Ailesinin yaptırdığı Kamodo merdivenlerinden inip Salt Galata’yı geziyoruz. Eski Osmanlı Bankası binası olan müzeyi geziyoruz. Ziyaretimizden sonra Osmanlı İmparatorluğunun finans merkezi olan Bankalar Caddesinde bir çok güzel ve görkemli binaların yan yana görürken Meşhur Karaköy Perşembe Pazarı’nın içinden geçerek Karaköy Arap Camii’ne ulaşıyoruz. Binaların arasında sıkışmış kalmış konumu ile çan kulesine benzeyen minaresi ile dikkat çekmektedir. Sonrasında Mimar Sinanın Eseri olan Sokullu Mehmet Paşa Camii’ni ziyaret edip eskiden bir silah mahzeni olan yer ve Bizansın İstanbul Fethini engellemek için Haliç’e çektikleri zincirin diğer ucunun bulunduğu ve 4 Sahabenin kabrinin olduğuna inanılan Yeraltı Camii’ne geçiyoruz. Bu ziyaretimizden sonra kısa bir mola veriyoruz. Mola verdiğimiz yerde isteyen misafirlerimiz Karaköy İskelesinden boğazı seyredip fotoğraf çekebilirler, dileyenler Tarihi Karaköy Güllüoğlu’nu ziyaret edebilirler.

TOPHANE

Molamızdan sonra Tophane doğru yürüyoruz. Yakın tarihimizin farklı bir mimarisine sahip olan Karaköy Palas’ı (müsaitse içeriden değilse dışarıdan) görüp Karaköy’ün grafiti sanatlarının olduğu sokaklardan yürüyoruz ve 235 yıllık Saint Benoit Fransız Lisesi(Dışarıdan) ve Galata Özel Run İlköğretim Okulu (müsaitlik durumuna göre içeriden) fotoğrafladıktan sonra Fransız Pasajına geçiyoruz. Küçük bir mola verdikten sonra Don Kişot’un yazarı Cervantes’in de inşaatında çalıştığı Kılıç Ali Paşa Camii ve Külliyesini geçiyoruz. Burada Tophane Çeşmesi, Tophane-i Amire, Tophane Kasrı, Karabaş Mescidi, Tophane Kılıç Ali Paşa Külliyesi, Tophane Saat Kulesi, Kemankeş Caddesi gezip göreceğiz.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Galata - Karaköy - Tophane 0 0 47 Anytime Günübirlik

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

Pay a 20% deposit per total price.

SUMMARY

Subtotal 0
Total 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is

Tur Organizatörlerimiz İle Görüşün

Bir sonraki büyük fikrin hakkında sohbet etmek için buradayız.

  • Pazartesi'den Cuma'ya 10:00 - 16:00.
  • Yurtdışından talepler için Whatsapp üzerinden bilgilendirme yapmaktayız.
  • Whatsapp Hattı : +90 541 769 98 05
Aksi takdirde, istediğiniz zaman bize e-posta gönderin. Ortalama olarak iş saatleri içinde 6 saat ve iş saatleri dışında bir sonraki gün için teklifler veriyoruz. Özel olarak düzenlenen geziler ve seyahatleri - gidiş saatleri, konaklamalar, ekstra geceler, ekstra aktiviteler, ekstra deneyimler - istediğiniz gibi organize etmenize yardımcı olmaktayız. Gruplara Özel olarak organizasyon ve turlar planlanıp yapılmakta olup İndirimli Tarifelerimizden yararalanabilmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz...

GETUR

Tur Danışma

Phone

+90 262 641 53 53

Email

getur@getur.com