22

Eki
2018

Turlara Katılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Posted By : getur4898qis087/ 1998

İstediğiniz standartlarda tatil, tur, seyahat veya gezi planlamaktan daha keyifli ve zevkli bir şey yoktur. Hem istediğiniz yere gitmek isteyeceksiniz hem en uygun fiyata seyahat edecek hem de isteklerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Her ucuz şeyin ekonomik olmadığını biliyoruz ancak hem gideceğiniz dönemi doğru seçerek hem de koşulları buna göre ayarlayarak seyahatlerinizin kalitesini arttırabilirsiniz. Örneğin, Mart ayında oteller çok ucuzdur ama uçak ve otobüs biletleri çok pahalıdır. Bu ekonomik tatil sayılmaz tabi ki. Birbirini dengelemesi değil de her ikisinin ve diğer tüm harcamalarınızın minimumda olması gerekir. O zaman ekonomik tatil yapmış olursunuz.

Ulaşım

Kısa süren seyahatler değil de daha çok uzun süren ve birkaç aktarma yapmanız gereken seyahatlerde dikkatli olmanızda yarar var. Güzergâhınızı iyi çizmeli, uçakla gittiğiniz yerden gemi, tren ya da otobüsle gideceğiniz yerleri iyi belirlemelisiniz. Aksi takdirde daha da pahalıya seyahat edebilirsiniz.

Konaklama

En uygun oteli bulmak için iyi araştırma yapmalı ve bilgi toplamalısınız. Özellikle gezip tanıyacağınız yerlere yakın yani genellikle şehir merkezinde bulunan otellerde konaklamanızı tavsiye ederiz.

Yeme İçme

Gideceğiniz yere özgü lezzetleri araştırmalı ve nerede, ne yiyeceğinize önceden karar vermelisiniz. Kimi insan ayaküstü bir şeyler atıştırmaktan hoşlanır, kimi insanda yediği yemeğin tadını çıkaracağı kadar konforlu restoranları sever.

Eğlence

Eeee tatile gidilir de eğlenilmez mi? Tabi ki bu kaçırılmayacak bir fırsattır. Ancak her şeyin en makul olanı güzel olandır. Eğlence anlayışınıza en uygun olanları seçmeli keyfini çıkarmalısınız.

Alışveriş

Temel ihtiyaçlar ve ileride anı olarak saklayacağınız hediyelik alacaksanız, küçük ve simgesel şeyleri tercih etmelisiniz. Özellikle pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz.

Tur