Turlar

5 Gün 5 Gece Batı Karadeniz turları ile gezmeye doyamayacağınız Sinop, Kastamonu, Safranbolu, Amasra ve Bolu’nun hem tarihi hem de doğal güzelliklerine hayran olacaksınız.
2 Gün 1 Gece Bursa, hem tarihi yapıları hem doğal güzellikleri hem de pek çok merkezden ulaşım kolaylığı sayesinde ilgi çekici şehirdir. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olması, köklü tarihini en kısa şekilde özetlerken, hakkında da ipucu vermektedir. Kervansarayları, yüzyıllık camileri, hanları, hamamları, tarihi köyleri ve sokakları ile sizlere görülecek çok sayıda yer vadetmekte olan seyahatimize bekliyoruz.
Günübirlik Çanakkale turları ile Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında gerçekleşen ve Türk tarihinde büyük bir öneme sahip olan Çanakkale Savaşı’na sahne olmuştur. 1915-1916 yılları arasında, Gelibolu Yarımadası’nda deniz ve karada yapılan büyük mücadeleler sonucunda İtilaf Devletleri Türk kuvveti karşısında yenik düşmüş ve bu zafer Türk tarihinde önemli bir yer edinmiştir. Bu tarihi yere seyahatimize sizleride bekleriz...
5 Gün 4 Gece Samsun'dan Trabzon'a, Rize'den Artvin'e, Batum’a unutulmaz bir yolculuk… Mükemmel doğası ile size huzur verirken tarihi ilede sizleri geçmişe yolculuğa çıkaran bir gezi sizleri bekliyor.
Tuna'sı, Arda'sı, Meriç’i ile mis gibi havası ve tarihiyle yine yeniden tarihi şehir Edirne'deyiz. Şehre girer girmez muhteşem görüntüsüyle Selimiye karşılıyor. Şehrin neresini dolaşırsak dolaşalım farklı siluette karşımıza çıkıyor.
Peygamberlerin toprağı, Balıklı Göl'ün diyarına, hanlar, hamamlar, baklavalar, adanalar, çiğköftelerin diyarlarına gidiyoruz. Binlerce yıllık öykülerin içinde özenle hazırlanmış bu programımıza davetlisiniz.
Tarihi yarımada geçmişi ile çok dikkat çekmektedir. Burası İstanbul'un en çok turist çeken ve yerli yabancı herkesin en çok ziyaret ettiği bir yerdir. Sultanahmet Meydanı, aynı zamanda Hipodrom ve At Meydanı olarak da bilinen meydan çok ilgi çekici bir yapıya sahiptir. Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı ve daha nice tarihi eserler buradadır. Çok eğlenceli ve bilgi dolu turumuzu sizleri bekliyoruz.
Süleymaniye bir cami olmaktan çok kurumlaşmış bir sosyal düşünce, bütün bir tarihi özümseyen bir imgedir. Roma’da San Pietro, Paris’te Notre Dame, Londra’da Saint Paul gibi, İstanbul’da da Süleymaniye kent imgesi ile bütünleşmiştir. İmparatorluğun en simgesel yapısı, peyzaj içindeki konumu ile kentin en güzel siluetinin egemen öğesidir.Mimar Sinan’ın İstanbul’a armağan ettiği bu muhteşem yapıyı Unkapanı, Kapalı Çarşı ve Süleymaniye Külliyesinin muhteşem atmosferini sizler sunacağız.
İstanbul Balat ve Fener Semtleri Rum ve Osmanlı Evleri ve İstanbul’da kaybolmakta olan mahalle kültürünü yansıtan sokakları ile güzel fotoğraflar verir. Fener (Phanar) semti ile birlikte Haliç’in kıyısının en çok turist çeken bölgelerinden biridir. Balat ise Osmanlı döneminin Musevi yerleşkesidir. Bizans döneminden itibaren burada çekirdek bir Musevi yerleşkesi zaten vardı. Osmanlı döneminde buranın tam bir Musevi semtine dönüşmesinin az bilinen ve özel bir sebebi vardır. Bu gizli kalmış hazinelerden birine, Fener ve Balat’a götürmek istiyoruz sizi. Peki, neler mi bekliyor sizi orada? Buyurun beraber gezelim…
İstanbul'daki en Kutsal Mekan sayılan semtlerden biri de Eyüptür. Haliç’i izlemek için muhteşem bir manzaraya sahip olan Pierre Loti Tepesini Sen Anlat İstanbul ile geziyoruz. Bizans döneminden günümüze kadar bir çok tarihi yapıya ev sahipliği yapmış ve İstanbul’da dini ziyaretlerin en çok yapıldığı yerlerden birisi olan bu Sokakları, türbeleri, camileri, Pierre Loti’nin Haliç’i izleyip şiirler yazdığı semti bir çok hikayesiyle tanımaya ve hemen ardından ne dersiniz?
Karaköy, İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı semt. Bankaları ve iş hanlarıyla ünlü en eski ticaret merkezlerinden biridir. Eski Antik Galata semtinin modern adıdır. Tarih boyunca bir liman ve ticaret merkezi olma özelliğiyle ön plana çıkmıştır. Boğaziçi’nin Avrupa tarafında Haliç’in ağzında yer alır. Karaköy, şehrin çok tarihsel bölgelerinden ve en eskilerinden biridir. 19. yüzyılın son çeyreğinde Osmanlı Devleti’nin finans merkezi haline gelmişti. Bugün ise, önemli bir ticaret ve ulaşım merkezidir. İçinde bir çok tarihi eseri içinde barındıran bu gezimize sizleri bekliyoruz…
Seyahatimiz Nevşehir’in bir bölgesi olan Kapadokya, 60 milyon yıllık bir coğrafyaya gerçekleşecek. Aslında burası bir şehir değil. Coğrafi alanın ismi özünde. Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’dan püsküren lav ve küller ile oluşan, yumuşacık zeminin zamanla yağmur ve rüzgar ile aşınması ile meşhur peri bacaları ve rengarenk vadilerin oluşturduğu ayılıp, bayıldığımız mükemmel bir coğrafyaya gidiyoruz...
Konya geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için gelenek, görenek ve tarihi hazineleri ile dikkat çeker. Konya şehri de Anadolu’nun en zengin köşelerinden biri olarak kültür turlarının en popüler destinasyonları arasında yer alır.